Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monix's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    226

Ultima luna de plata a indemnizatie de crestere copil

Buna ziua,

As dori sa stiu cand este ultima luna cand iau indemnizatia de crestere copil.Eu incep serviciul pe 23 ian.Indemnizatia pt luna ianuarie ( 1 - 22 ian ) o iau in luna februarie?Sau in luna ianuarie ( cand se face plata pe 16 ) este ultima data cand iau indemnizatie?
    Am sunat la protectia copilului si nu m-au lamurit, cred ca cel mai bine stie o mama care a terminat concediul.

Va multumesc

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.094
    mami in general indemnizatia se ia cu o luna in urma.Ar trebui sa iei in februarie pt cele 22 zile din luna ianuarie.
    ( nu o vei lua intreaga), doar alocatie fetitei va fi intreaga( 200 ron)
    Eu am avut cateva luni prin posta si asa am putut sti.Acolo pe fluturas era specificat ca este cu o luna in urma
    Cand am transferat in cont nu mai scria nimik acolo.Doar Alocatie copii.( cand intrau banii)
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

Floricica Nou Venita monix's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    226
    Multumesc, intr-adevar imi intra in cont indemnizatia.
    Ma asteptam sa iau cu o luna in urma, dar am vrut sa fiu sigura ( stii cum e, calculele lunare )
    Multumesc inca o data.

Floricica Nou Venita oana2012's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2014
    Postari in forum
    1
    buna!daca am nascut pe 1 mai.eu cum mai iau indemnizatia?adika mai iau si pe mai sau doar aprilie?
    multumesc