Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Anamar1a88's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2014
    Postari in forum
    27

Indemnizatie maternitate

Buna mamici. Poate ma ajutati si pe mine, sunt insarcinata in 6 sapatamani , am o inteprindere individuala de 4 ani de zile( sunt administrator) dar nu am carte de munca, platesc impozit pe profit si de toate. Oare pot beneficia de indemnizatie de maternitate sau crestere copil. Am citit legea si acolo zica ca ar trebui sa am venituri impozabile in ultinile 12 luni, eu am dar nu am carte de munca. Ce ziceti?

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de Anamar1a88 Vezi mesajul
    Buna mamici. Poate ma ajutati si pe mine, sunt insarcinata in 6 sapatamani , am o inteprindere individuala de 4 ani de zile( sunt administrator) dar nu am carte de munca, platesc impozit pe profit si de toate. Oare pot beneficia de indemnizatie de maternitate sau crestere copil. Am citit legea si acolo zica ca ar trebui sa am venituri impozabile in ultinile 12 luni, eu am dar nu am carte de munca. Ce ziceti?
    Plata impozitului pe profit inseamna ca ai venituri, ceea ce este important pt obtinerea indemnizatiei pt cresterea copilului, si nu existenta unei carti de munca. Deci, ai dreptul la CCC.

Floricica Nou Venita Anamar1a88's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2014
    Postari in forum
    27
    Multumesc pentru raspuns. Sper sa fie asa .

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!