Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita popcornelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2
    Ce parere aveti despre firmele de curatenie? Sunt o fitza sau o necesitate?

Eu de cand am bebe nu ma mai pot descurca singura cu curatenia casei si ma gandeam serios sa apelez la o astfel de firma....voi ce parere aveti?

Floricica Nou Venita ruxandracatricicau's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2008
    Postari in forum
    18
    pai depinde cum stai cu banii, pentru ca te costa ceva banuti ! nu stiu daca e o fita sa-ti aduci o firma de citeva ori pe an sa te ajute la curatenia generala. Si eu am o probleme cu oboseala de cind s-a nascut Luca ( are 2 ani si o luna ), dar deocamdata nu am apelat la serviciile unei astfel de firme. daca-ti permiti, cu toata increderea angajeaza !!!
    ruxandra

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    eu am apelat doar pt curatenie generala la firme pt ca vin in echipe si termina repede tot!,dar asa am pe cineva care vine si ma ajuta la menaj,o doamna .
    Daca vrei sa -ti vina meru e scumpa totusi firma de curatenie pt un apartament de 3 camere te costa vro 600 ron,la fiecare venire.
    Mai bine gaseti o menajera care sa-ti vina de 2 sau 3 ori pe saptamana si te costa in jur de 400-500 pe luna

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    cite ore iti face pe saptamina femeia care o ai la curatenie

Floricica Nou Venita rasarit's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2
    Parerea mea este ca nu se compara o menajera cu o firma . Firmele au aparate speciale (aspiratoare cu spalare, ap. cu aburi...) si solutiile profesionale pe care le folosesc conteaza foarte mult...Poti sa faci un contract cu ei, vezi ce oferte gasesti. succes

Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    2 zile pe saptamana adica vine pe la pranz si pleaca seara cand termina

Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    da ai dreptate dar trbuie sa ai si bani multi sa-ti permiti sa-ti vina de 2 sau 3 ori pe luna ca mizerie se face la fel de repede,plus ca firmele de curatenie nu prea te ajuta cu hainele sau chestiile astea mici asa ca mi se pare ok sa chemi firma o data la 2 sau 4 luni si sa ai pe cineva sa mentina

silvia_l
    Guest
    He he, e bine venit un ajutor la curatenie, dar eu am "piticul" meu: daca nu fac eu curatenia, am impresia ca nu e bine facuta si o iau de la inceput, asa ca nu are nici un rost sa platesc.
    Si mai am inca un "pitic": nu suport ca cineva strain sa isi bage nasul in lucrurile mele

Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    da asa eram la inceput eu apoi cand erem gravida cu bb2 nu mai puteam face nimica si am apelat la ajutor acum m-am invatat ...mai ales si lipsa de timp oricum stau pe langa si comentez

Floricica Senior anne -marie's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    3.049
    raluca nu te supara dar unde ai gasit tu fima cu 600 eu cunosc o fima care ia 350 ron pt 3 cam si chiar fac treaba
    daiana , copil alaptat 1 an si 8 luni

Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    eu am avut un apartament bagat cu chirie si cum am bebe mic ,nu am putut sa ma duc sa fac curatenie dupa chiriasi(3 barbati tineri)...care au facut o mizerieeeee....si am bagat firma de curatenie care ne-a luat 450 ron la 2 camere ...si stau in campulung,nu in bucuresti,unde sigu e mai scump...
    ma bate gandul sa-i aduc si acasa de Paste ,dar parca nu sunt hotarata,plus ca nu e mizerie ,mai mult dezordine si de asta nu scap nici cu firma:))...ca se face zilnic:)

OK

Acest site folose╚Öte cookie-uri pentru o mai bun─â experien╚Ť─â de vizitare. Prin continuarea navig─ârii, e╚Öti de acord cu modul de utilizare a acestor informa╚Ťii. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!