Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adelina_vasiliu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2008
    Postari in forum
    1
    Stiti cumva daca exista vreun curs specializat pt educatoare? Nu ma refer la un curs facut de pedagogie de la liceu sau facultate. As vrea sa lucrez la o gradinita privata, ma intereseaza daca pot invata undeva despre cum interactionezi cu copii, tehnici de predare, joc, etc. Va pup

Floricica Avansata crocodil's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    1.352
    salut,intereseaza-te la gradi waldorf,in fiecare an sunt cursuri pt educatoare in care te invata exact ce te intereseaza pe tine,aplicabile la toate gradinitele.succes
    mami codra+casian+anna -leonie Lilypie Second Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    cursurile waldorf sunt valabile doar pt absolventii de liceu pedagogic sau colegiu de institutori

cursuri pt educatoare nu cred ca sunt, doar scoli postliceale
    Cris si Bobo (24 nov 2007)

Floricica Avansata crocodil's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    1.352
    nu neaparat,poti sa le faci daca vrei in gradi w.sau pt tine,sa inveti ceva nou...eu zic ca merita,oricum
    mami codra+casian+anna -leonie Lilypie Second Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers

Floricica Nou Venita valentyna88's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.04.2009
    Postari in forum
    1
    Dar daca am facut liceul la clasa de filologie si acum sunt studenta anul 2 la facultatea de stiinte juridice si administrative,pot face vreun curs pt a putea preda la o gradinitza?

Banned Floricica Nou Venita mother's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    15.858
    nu stiu ce sistem au gradinitele particulare... din cate stiu eu tre sa aiba si ele personal calificat...
    tot din cate stiu eu tre sa ai neaparat colegiul de institutori, sau cum era pe vremea mea liceul pedagogic...

cel mai sigur afli la inspectoratul scolar judetean...

Floricica Novice paula bogiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2008
    Postari in forum
    355
    Poti sa lucrezi ca educatoare daca ai absolvit o scoala postliceala educatoare-invatatori sau colegiu de institutori.Iar in foaia matricola treb sa existe modulul de psiho-pedagogie.Inspectoratul ,din cate stiu, nu-ti aproba dosarul daca acest modul nu exista.Daca ai vizat deja o gradinita ia legatura cu direct. si vezi ce-ti spune . In principiu la grad. part. se cere personal calificat si de regula se doresc educatoare cu cv-urile cele mai" bogate" .E de-nteles de ce.Parintii platesc si vor rezultate...ar scadea si prestigiul unitatii...
    Si pentru gradinitele Waldorf,se studiaza pedagogia Waldorf,si se fac niste module de perfectionare in fiecare an scolar.Inv.Wald.e inv. de stat.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Floricica Nou Venita nicoteodor's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    33
    da..si eu as vrea sa fac aceste cursuri, eu sunt ultimul an la limbi straine...si puteam face acest curs in cadrul facultatii,dar, nu l-am facut cand trebuie..acum trebuie sa astept sa termin facultatea, apoi sa fac 3 luni cursul, la Spiru Hret..daca mai stie cineva ceva,,,,,,,

Floricica Nou Venita andreas2381's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    179
    VREAU SA VINA MOS CRACIUN! CU UN VOT PUTE-TI SA MA AJUTATI SA PRIMESC PATUTUL DE VIS SI MULT DORIT! mamici dar cu dar se face rai. in acest caz vot cu vot se face rai. cat mai multe nr de tel cat mai multe sanse de castig. NU COSTA NIMIC! daca fiecare din noi ne-ar da 2 voturi (mama si tata) am castiga! fiecare vot conteaza!
    http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=937
    aici ma puteti vota.