Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    385

Nelamurit Doctorii din ziua de azi

Buna mamicutelor.
    Ce faceti ? Eu ma plictiseam si uitandu-ma pe site mi-am adus aminte o intamplare neplacuta din timpul sarcinii.
    Chiar in ziua in care am fost la primul eco la 5 sapt, abia aflasem de bebe. Fericire mare cand am vazut acolo la eco o mingiuca. Toate bune si frumoase, pana seara. Cand nu stiu nici in zi de azi din ce cauze am inceput sa am mancarimi urate de piele, si mi se inrosea tare.
    Ma duc a doua zi la dr de familie si ii spun. Stia si de sarcina si ce credeti, era sezonul acela cu rubeola in scoli, si eu eram inca la scoala atunci. Si ce imi zice dr fara sa se uite prea mult la mine.
    Vai tu fata, ai rubeola, tre` sa faci AVORT !!!! Mi-a dat sa imi fac analizele, si de frica recunosc nu am vrut sa le fac atunci. De frica sa nu fie adevarat. Dupa doua zile mi-a trecut faza aia, care tind sa cred ca a fost o alergie la ceva. Si dupa o luna si ceva m-am dus la ginecolog si i-am spus de treaba. Mi-a recomandat si el sa fac analizele pana nu e prea tarziu, ca daca era sa fie trebuia sa fac avort altfel se nastea copilul cu malformartii. Doamne fereste! Le-am facut pana la urma. A durat ceva timp pana au venit rezultatele. Cand am fost sunata si mi s-a spus ca au venit, aveam inima in gat. Mi-a spus rezultatul la telefon dupa care m-am dus dupa ele. Mi-a spus ca analizele au iesit negative si ca nu am avut rubeola. Ulterior am aflat ca facusem vaccinul anti-rubeolic in liceu. Pentru moment mi s-a oprit respiratia, si dupa ce am inchis telefonul am inceput sa plang de fercire, si imi venea sa urluuu asa de bucuroasa eram. Acum bebe e bine. Si nici nu am avut probleme, dar stau deseori si ma gandesc cu al meu barbatel...cum era daca ma luam dupa gura doctoritei si faceam avort ? Pentru ca ideea e ca ea mi-a dat sa fac analizele, dar nu a zis ca sa vedem rezultatele si asa. Ea a dat verdictul clar. Din start ! Trebuie sa faci avort. Voi ati patit chestii asemanatoare ? In care doctorii sunt nepasatori si raspund flegmatic fara sa aiba un alibii ?

Floricica Nou Venita didolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2013
    Postari in forum
    1
    Stie cineva ceva de acest medic?Eu sunt pacienta dumnealui si nu cunosc pe nimeni care sa fi nascut cu dumnealui si nici pe net nu am gasit pareri/opinii/comentarii despre acest medic.

Banned Floricica Nou Venita tabitha's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2013
    Postari in forum
    182
    Citat Postat de didolina Vezi mesajul
    Stie cineva ceva de acest medic?Eu sunt pacienta dumnealui si nu cunosc pe nimeni care sa fi nascut cu dumnealui si nici pe net nu am gasit pareri/opinii/comentarii despre acest medic.
    Care medic?.........................................

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!