Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Neata Sonia,azi spre mirarea mea a dormit chiar bine,a papat la culcare si o data spre dimineata,dar ziua plange mult si tot numai cu manutele in gura si dintele ia-l de unde nui,plus ca sa dezvoltat foarte tare atasamentul fata de mami daca ma vede nu se opreste din plans pina il iau in brate,voi ce faceti?cum ati dormit?puiu ce mai face?are colici?sau vau ocolit?
    Modificata de cojocari ruxandra; 04.06.2014 la 07:48:11.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita dyana.M's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2011
    Postari in forum
    155
    Eu sunt foarte vesela deoarece puiul meu are 2 nopti dormite fara sa se trezeasca. Asta pentru noi e o minune.

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Dyana ma bucur enorm ca ati reusit performanta asta si sa dea Dumnezeu asa sa fie si de acum inainte.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Sonia si noi am avut colici de la 10 zile pina aproape de 2 luni,iar dupa sau diminuat apoi aproape de trei luni au disparut compet,ii dai ceva pentru colici?
    Mamica de ingeras

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Dyana eu iti admir si respect enorm daruirea de mama si sotie,esti o femeie minunata si frumoasa.
    Mamica de ingeras

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    eu ii dadeam sab-samplex si bonisan,astea aveau efect la noi si ceai baby drink si alinan,sunt foarte foarte eficiente dar bebe sa invatat sa bea ceiutul dulce si de atunci ii dau in continuare alinan.il fortez sa bea fenicul,musetel sau menta odata in zi.
    Mamica de ingeras

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Hellooo!

anunt disperat: va rog eu din suflet... FARA PASTILE; PRAFURI sau mai stiu eu ce pentru slabit!!!!! Unu la mana ca nu functioneaza si doi la mana fac mai mult rau decat credeti.. va spun in cunostinta de cauza, o prietena de-a mea a murit acum 4 ani la doar 26 de ani de la pastile de slabit si energizante... pancreas necrozat in proportie de 80%, nu s-a mai putut face nimic... si stiu detaliile pentru ca vara-mea a fost in echipa de medici care a operat-o ...

Si trei la mana, ca tema de gandire... daca existau pastile / prafuri / sucuri / cafele minune pentru slabit, credeti ca se mai chinuia Oprah cu sportul ca sa slabeasca???

Va pup!
    Don't tell me the sky is the limit when there are footsteps on the Moon ...

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Astrid exact aceleasi cuvinte mi le-a spus si sotul meu de nenumarate ori,imi zice ca daca slabea cineva de la ele nu costau 100-200 de ron ci mii de euro,dar eu de multe ori ma blochez zic daca as slabi de la ele.Si uite asa imi storcesc mintea zile la rand,saptamana trecuta am vrut sa-mi cumpar fara stirea sotului dar sa prin si a intrat cu mine in farmacie si bine a facut ca alfel le cumparam cu siguranta.
    Mamica de ingeras

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Sonia si eu ii faceam pina acum o luna ceiutul fiert cu zahar si cand ia iesit primul dintisor a facut diaree si a tinut multe zile si in cat timp a avut diaree am renuntat la zahar caci zaharul o accentuiaza,dar daca tot va refuza in continuaree voi reveni din nou la ceaiul indulcit si fiert.
    Mamica de ingeras

teodoraioana
    Guest
    Scumpe floricele,Pastile prafuri diete de varza etc sunt cele mai mari tampenii :-(!
    In familie toti sunt medici, am si medic nutritionist in familie. Poti manca orice ( fara exagerari, cate putin din fiecare) dar MISCAREA E SFANTA!!!!!! Sportul, exercitii etc... eu de ex m.am mutat in alt oras unde nu este pista de alergat si mi.e groaza sa merg pe coclauri.. mi.am gasit pe youtube o gramada de exercitii pe care le fac acasa si ma ajuta sa transpir, sa slabesc si sa ma tonifiez..dar.. aici mai intervine Doamna Lene cu care ma iau la harta :-)))...
    E greu, eu sunt fffffff comoda si daca ar fi dupa mine as dormi toata ziua dar.. trebuie sa ne intretinem si nu doar pt aspectul fizic cat pt sanatate..
    Am inceput sa imi mai iau de la gura din dulciuri etc etc, mananc mai sanatos dar fac miscare...
    :-) la mine cu vointa e problema.. ca si eu am cautat o solutie sa fac ceva si bum peste noapte sa am rezultatul visat :-)

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Citat Postat de teodoraioana Vezi mesajul
    Scumpe floricele,Pastile prafuri diete de varza etc sunt cele mai mari tampenii :-(!
    In familie toti sunt medici, am si medic nutritionist in familie. Poti manca orice ( fara exagerari, cate putin din fiecare) dar MISCAREA E SFANTA!!!!!! Sportul, exercitii etc... eu de ex m.am mutat in alt oras unde nu este pista de alergat si mi.e groaza sa merg pe coclauri.. mi.am gasit pe youtube o gramada de exercitii pe care le fac acasa si ma ajuta sa transpir, sa slabesc si sa ma tonifiez..dar.. aici mai intervine Doamna Lene cu care ma iau la harta :-)))...
    E greu, eu sunt fffffff comoda si daca ar fi dupa mine as dormi toata ziua dar.. trebuie sa ne intretinem si nu doar pt aspectul fizic cat pt sanatate..
    Am inceput sa imi mai iau de la gura din dulciuri etc etc, mananc mai sanatos dar fac miscare...
    :-) la mine cu vointa e problema.. ca si eu am cautat o solutie sa fac ceva si bum peste noapte sa am rezultatul visat :-)
    Ioana si eu de 2 zile am renuntat la dulciuri,paine,etc aproape la tot,am intrat in magazin si nu am cumparat deci pentru mine este o realizare eu daca nu mananc dulciuri nu-mi gasesc locul,dar de sport ce sa mai zic sunt o lenesa
    Mamica de ingeras

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!