Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320

Cu si despre noi femeile...

Bine vam gasit!!!
    Pentru ca am fost aspiranta cu vise,pentru ca am foat burtica cu greutati,iar acum mamica,sotie cu griji de multe ori am uitat ca sunt in primul rand femeie si cat valorez,de multe ori mi-am suprimat gandurile,visele,sperantele,dejnadejdile,dezamagirele,bucuriile,implinirile si trairile pentru nu a afecta pe cei dragi mie,asa ca va astept aici alaturi de mine sa impartasim din trairile noastre ca femei de zi cu zi.
    Modificata de cojocari ruxandra; 03.06.2014 la 10:53:05.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Si pentru ca astazi este marti vreau sa incep cu rugaciunea de marti.

Doamne, Dumnezeul meu, osandit stau inaintea fetei Tale celei sfinte, si-mi marturisesc nevrednicia, neputinta si saracia mea cea mare. Pentru aceasta ma rog Tie: O, izvor dulce si noianul indurarii, deschide stavilele cerului si ploua asupra mea bunatatile indurarii Tale, pentru ca sa pot scoate lacrimi, sa plang, sa spal si sa curatesc sufletul meu de intinaciunea pacatelor, cu cainta tare si adevarata. Si ca sa-mi dai acest dar, Stapane, pun mijlocitor pe Inaintemergatorul Ioan, catre care zic: O, invatatorule al pocaintei si marite Proorocule, care esti mai mare decat toti proorocii, precum insusi Fiul lui Dumnezeu te-a numit in Sfanta Evanghelie, tu care ai aratat poporului pe Stapanul Hristos, tu care L-ai botezat in Iordan si ai vazut cerurile deschizandu-se, tu care ai auzit glasul Parintelui ceresc si ai vazut pe Duhul Sfant ca un porumbel pogorandu-se peste El. Rogu-te, ajuta-mi cu mijlocirea ta, tu care stai in cer inaintea Judecatorului vesnic, si fa-L sa se indure de mine, caci ai multa indrazneala la iubirea Lui.
    Intinde mana aceea cu care L-ai botezat si strica cugetele mele cele rele si ma intareste sa-mi petrec viata pe calea cea buna a lui Dumnezeu. O, Proorocule, lumineaza-mi mintea cu poruncile Domnului, ca sa le tin minte si sa le pazesc pana la sfarsitul vietii mele. Si sa stai langa mine in ora mortii mele, sa ma duci pocait inaintea Stapanului meu, Dumnezeu. Roaga-te inca si pentru toata lumea, ca Dumnezeu sa dea ajutor crestinilor, si celor vii si celor adormiti, sa-i odihneasca in necazurile cele multe, sa le dea toate cele de trebuinta si sa-i invredniceasca Imparatiei Sale. Amin.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Ruxandra, stiu foarte bine despre ce vorbesti, cred ca este in natura noastra, a femeilor, sau cel putin a unora dintre noi, sa ne lasam deoparte pentru fericirea si linistea altora... insa trebuie sa ne privim in fiecare zi in oglinda si sa ne spunem: sunt importanta, sunt frumoasa, sunt puternica, sunt femeie!

Apropo, te astept sa mai postezi si in viluta 9... nu te las sa "scapi"!
    Don't tell me the sky is the limit when there are footsteps on the Moon ...

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Mutumesc fetelor si sa stiti ca nu ma retrag definitiv din blocul 9,dar voi interveni doar daca voi considera ca cineva are neaparat nevoie de sfatul meu,si chiar daca sunt destul de tanara viata ma pus la foarte multe incercari,poate de multe ori nu exprim ceea ce vreau sa spun cu adevarat,sau nu stiu sa ma fac inteleasa dar ceea ce ma cunosc cu adevart stiu ca sunt un om cu suflet curat si nu as face rau sau as leza sentimentele cuiva cu buna vointa,va pup
    Mamica de ingeras

Floricica Avansata Mon1's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2013
    Postari in forum
    2.009
    Citat Postat de Sonia5 Vezi mesajul
    Am invatat in acest timp ca aproape nimeni nu iti este aproape si cine iti este nici nu te asteptai. Eu de multe ori printre voi mi-am gasit alinarea.
    Cam asta simt eu...
    Ruxandra te asteptam in continuare in casuta, pentru ca ne esti foarte draga!

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    si pentru ca am deschis astazi o noua casuta am declarat ziua 1 de dieta,in ultima luna am acumulat 7-8 kg de la antibebe,mi-a atras sotul meu atentia ca mi sa marit volumul si mam simtit cam prost,dar sper ca urmatoarea luna sa scap de ele.
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita dyana.M's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2011
    Postari in forum
    155
    Ma regasesc in spusele tale. Sincer spun ca m-am machiat luni dupa o pauza de un an. De ce aceasta pauza? Nici eu nu stiu.

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Si eu sunt la dietaaaaaaaaaaaa! Bag salate si apa multa si am renuntat la fainoase, dulciuri, cartofi... si stau si ma uit cu jale la punga cu bomboane de ciocolata cu rom..................dar nu o pun deoparte, vreau sa imi testez ambitia.

Apropo de farduri, sambata mi-am cumparat farduri noi pentru ca si eu nu ma mai machiasem de ceva vreme.. si crema de fata mi-am luat, si masti cu argila... rasfat total. Merit. :)
    Don't tell me the sky is the limit when there are footsteps on the Moon ...

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    inainte sa devin mama prima data ma machiam in fiecare zi chiar daca nu ieseam din casa,cand a venit primul baietel pe lume ma machiam doar daca ieseam undeva,iar acum uit sa ma uit in oglinda,ma pensez doar daca trec prin fata oglinzii si ma sperii,ma pieptan doar cand imi aduc aminte si din simplu fapt ca sunt obosita,sau imi e lene sau am uitat ca exist,In privinta dietii azi am mancat 1 castravete si 2 cafele neindulcite,plus scoartisoara cu miere si sper din suflet sa functioneze si sa scap de kilogramele in plus pentru ca cuvantul cel mai potrivit ar fi sa descrie cum ma simt este urata,imi este rusine sa imbrac ceva e corp sau sa ies undeva.
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita dyana.M's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2011
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de cojocari ruxandra Vezi mesajul
    inainte sa devin mama prima data ma machiam in fiecare zi chiar daca nu ieseam din casa,cand a venit primul baietel pe lume ma machiam doar daca ieseam undeva,iar acum uit sa ma uit in oglinda,ma pensez doar daca trec prin fata oglinzii si ma sperii,ma pieptan doar cand imi aduc aminte si din simplu fapt ca sunt obosita,sau imi e lene sau am uitat ca exist,In privinta dietii azi am mancat 1 castravete si 2 cafele neindulcite,plus scoartisoara cu miere si sper din suflet sa functioneze si sa scap de kilogramele in plus pentru ca cuvantul cel mai potrivit ar fi sa descrie cum ma simt este urata,imi este rusine sa imbrac ceva e corp sau sa ies undeva.
    Spui pe sufletul meu. Eu ma pieptan cand il spal si atat. In schimb ma vopsesc caci la 30 ani am fire albe.

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    cu vopsitu am patit luna trecuta ceva tare de tot,m-am vopsit cand eram insarcinata in luna a treia dupa aceea am uitat ca trebuie sa ma vopsesc,eu fiind bloda deschisa cand eram mai mica si trecand timpul sa inchis dar mam vopsit mereu blond,acum cum ziceam nu ma mai vopsisem de un an de zile aproape nu ma induram sa dau banii pe vopsea cum suntem noi femeile,ziceam cu 20 de lei fac altceva pentru casa copii,etc,am intrat intr-un magazin si ce sa vezi decolorant la 2,50 cutia am zis ca e pomana si mi-am luat 2 cutii a mai trecut o luna pina mam hotarat sa ma vopsesc si surpriza mare a venit dupa ce am spalat vopseaua de la radacini sunt portocalie cu nuante de verde la radacini si la capete blond auriu si cand ma intrebat cineva de ce sunt asa iam raspuns ca asa se poarta nu ca din lejeritate nu m-am vopsit iar.
    Mamica de ingeras

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!