Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679

Idee Glicerina boraxata

Eu am folosit glicerina boraxata cu nistatin pentru Edi in primele saptamani de la nastere cand mi-a facut acele afte bucale de la lapte si asta bineinteles la recomandarea medicului, si am fost foarte multumita de rezultate. Insa am auzit recent discutii cum sa nu ar fi buna, ca nu ar fi recomandata si ca pentru acele afte nu trebuie dat nimic pentru ca trec de la sine. Asta am auzit de la niste mamici nu de la medic si as vrea sa va intreb si pe voi care este parerea vostra vis-a-vis de glicerina boraxata?

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    eu am folosit glicerina boraxata simpla,la fel in primele saptamani de la nastere tot la recomandarea medicului pediatru ..o curatam de 2 ori pe zi inainte de a manca..cat despre ciupercutele de la laptic nu cred sa traca singure altfel de ce ne mai puneau medicii sa igienizam gurita bebelusului de 2 ori pe zi...zic si eu
    Alexandra Maria 1 an 10 luni
    Eduard- Gabriel 7 luni si junatate

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Ba foloseam, ba nu folosea, dar de trecut au trecut aftele.Tot asa stiam si eu, ca trec de la sine, tocmai d`aia n-am acordat atentie deosebita.Supravegheam.....

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.529
    mie mi s-a spus clar din Ungaria (unde s-a nascut corina) sa nu folosesc glicerina ci apa distilata... totusi a mai facut afte ca reactie adversa la un antibiotic si am fost obligata sa folosesc glicerina boraxata cu nistadin si anestezin si a trecut...acum nu mai stiu ca a fost bine sau nu ca am folosit-o...dar tare urata era in gurita!