Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabriela8282's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    buna fetelor. ce parere aveti despre noi chilotei de la pampers special conceputi pentru baietei sau fetite? a incercat cineva?
    Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    Nu a incercat nimeni? Eu am sa-i cumpar sa vad cum sunt!

Floricica Cu Vechime lydya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2008
    Postari in forum
    8.290
    Noi folosim de ceva vreme acesti chilotei. Sunt foarte multumita de ei, stau mai lipiti de funduletz, il imbrac pe neastamparat mult mai usor... la cel normal ma cam chinui, k nu are stare. Doar mi se pare mie k se umfla prea repede, deci ii schimb mai des k pe cei normali. De asta ziua ii dau numai chilotei, iar noaptea pampers normal.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Banned Floricica Avansata new sunshine's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2009
    Postari in forum
    1.878
    Eu i-am incercat si nu am fost multumita de ei....In primul rand ca sunt mult mai scumpi iar apoi pt ca acesti chilotei sunt facuti mai mult pt copilasii care se scapa pe ei,sunt deja obisnuiti sa faca la olita,deci chiloteii astia sunt f buni pt cei care au accidente.Eu folosesc chilotei de la gerber,cei cu material absorbant.In casa ii pun si din aceia d eplastic dar pe afara o las doar in chilotei..nu mai avem mult si e gata pt chilotei normali!

Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    nuu! nu sunt mai scumpi. sunt la acelas pret ! ma refer la cei cu ambalaj verde pt baiatei si cu ambalaj roz pentru fetite nu la cei mov

Banned Floricica Senior claudia73's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    2.699
    Eu nu-i suport. Mi se par aiurea "croiti", lichidul se aduna intr-o anumita zona, nu sunt nici rezistenti (am rupt cativa cand am imbracat-o pe Maria). Nu-i recomand!

Membru inregistrat la
    02.01.2009
    Postari in forum
    1.878
    Claudia acesti chilotei(la noi se numesc pull ups) se folosesc pt copiii mai marisori care nu mai fac pisi pe ei,decat cate un accident.Eu foloseam de la huggies si la primul pisi se pot arunca.Si chiar mi se par mai scumpi pt cumparam vre-o 30 cu vre-o 18$ iar scutece cumparam 80 cu 12 $.Acesti chiloti sunt intr-adevar pt copii care deja se duc le wc singuri si ii pot da jos si ii pot ridica singuri.

Banned Floricica Senior claudia73's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    2.699
    Ei, tu zici de alt tip. Eu vorbesc de marfa care se gaseste pe piata din Romania. Pampersii de la voi, cei de care povestesti, inca n-au trecut Oceanul.

Banned Floricica Nou Venita mother's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    15.858
    eu folosesc... bb i-a acceptat cam greu dar acum e ok...
    c modelul clasic bb se mai uda noaptea, iar cu astia nu se uda deloc...
    la copilasii mai mari se imbraca mult mai usor, daca stiu si ei sa coopereze...
    mai dificil e cand au kk , ca trebuie scosi cu grija sa nu se murdareasca pe picioruse :))

eu raman la astia...

astia nu unt pt accidente... sunt pampers full time :)))

Membru inregistrat la
    02.01.2009
    Postari in forum
    1.878
    S-ar putea sa vorbim despre scutece diferite..astia pe care ii foloseam eu aveau si un scai mai diferit care in caz de caca se puteau desface ca si ceilalti,insa formatul lor e un pic mai diferit.

Banned Floricica Nou Venita mother's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    15.858
    sigur sunt diferiti :)