Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679

Idee Ceaiul de trei frati patati

Citeam intr-o revista intamplator despre ceaiul Trei frati patati, si la afctiunile pe care le trateaza erau trecute eczemele, urticaria, acneea, infectiile cutanate si chiar herpesul, ajuta in afectiunile renale, tuse, bronsite, constipatii usoare, alergii.

Insa nu scria nimic daca se poate administra si copiilor, pentru ca ma gandeam ca daca este eficient pentru eczeme, poate il va ajuta si pe Edi cu dermatita lui atopica.

Floricica Novice Ruxy_ta's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    412
    ... am tratat cu trei frati patati o eczema care se intindea pe jumatate din podul palmei fiicei, doctorul a fost de parerea ca e reactie alergica la pisica ca o tot smotoceste si o zgaraie des (daca ar lasa-o in pace nu ar zgaraia-o) si i-a prescris claritine pentru mancarimi si un unguent. Foarte bun unguentul dar a recidivat, plus ca de la claritine era o adormita, venea de la scoala si vroia sa doarma si atunci sotul a cautat un alt tratament - am ajuns la 3 frati patati, amazing, i-a trecut destul de repede si integral. Cu primul tratament ii mai ramasese bubite mici pe alocuri, cu trei frati patati i-a trecut integral! ca si cum nici n-ar fi avut uratenia aia la mana. M-am gandit si eu ca ar putea fi util in dermatitele atopice dar nu mi-a confirmat nimeni ca a dat asa ceva la copil.
    Cu mine se petrece ceva. O viata de om.

nr#1 - 7 luni (21.08.10) nr #2 - 7 luni si 2 saptamani (03.09.10) nr#3-4 8 luni si 3 saptamani (11.10.10) cu febra 39,7) nr #4 (10.11) - FEBRA 7 ZILE, NR#5 - 2 MASELUTE, febra 39,8!

Floricica Nou Venita oanachampion's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2009
    Postari in forum
    2.865
    Mie mi-a dat asa ceva bunica mea, cand eram copil (aveam astm si alergii)... din cate imi aduc aminte, era destul de eficient si n-am patit niciodata nimic rau de la el...