Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500

Analize de sange gratuite!!

Cine ma poate ajuta cu un sfat,sunt in trimestrul 2 de sarcina iar medicul ginecolog mi-a recomandat sa repet unele analize de sange.In primul trimestru acestea s-au facut gratuit,insa acum medicul de familie imi spune ca nu se mai fac,se mai repeta abia in trimestrul 3 cele gratuite...voi cum stiti ca este???
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Friendship tickers

Lilypie Second Birthday tickers
    Lilypie Pregnancy tickers

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Eu am repetat unele analize in sapt .27 ,dar asta pentru-ca eu am intrebat cand vor trebui repetate ca altfel medicul de familie nu mi-ar fi recomandat din cauza ca sunt compesate si sa nu ii fac "consum" la buget.
    Sunt compesate ,dar acum depinde de medic ce interes are (interesul pacientului sau interesul sau personal de as creste bugetul)

Medicul ginecolo mi-a zis ca nu este nevoi sa le mai repet pentru-ca primele au iesit bune.

Sarcina usoara si succes!
    Lilypie Premature Baby tickers

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Mie mi-a recomandat sa le repet pe unele:glicemia,HLG,acid uric si urocultura,nu sunt foarte multe dar daca se pot scuti macar astea,de ce sa nu o fac???Criszoe tu le-ai mai repetat si in trimestrul 3 pe cele de sange?
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Friendship tickers

Lilypie Second Birthday tickers
    Lilypie Pregnancy tickers

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Daaa,mi-a luat si sange si nu am platit de cat 6 lei recoltarea sangelui.

De ce te pune sa le repeti,nu ti-au iesit bune?Eu stiu ca se fac in primul trimestru de sarcina si in sapt 27 asta daca nu sunt alte probleme de sanatate.
    Acum fiecare medic cu interesul sau.De ce zic asta?Ei au un contract cu laboratorul respectiv la care te trimite in urma caruia beneficiaza de un comision in functie de numarul pacientilor trimis.
    Sunt multe de zis,dar prefer sa ma abtin.
    Lilypie Premature Baby tickers

Floricica Nou Venita printzesa23's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    227
    eu akum 4 saptamani, am platit 120 lei pt analiza de sange...:-J

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!