Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mariuzzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2017
    Postari in forum
    17

gris copil noua luni

As vrea sa stiu si eu pentru un copil de nouă luni cum se poate face grisul. Este prima dată când îi dau si sunt nedumerita căci nu as vrea sa il dau cu lapte de vacă. El mananca lapte praf, de vacă as vrea sa nu îi dau până la un an. O alta nedumerire este in legatura cu zahărul, se poate pune sau nu.
    As vrea să stiu voi cum ati procedat, ati dat sau si lati făcut prima dată.
    Modificata de mariuzzza; 17.03.2017 la 20:28:59.

Floricica Nou Venita Mădălina.Buhă941's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2016
    Postari in forum
    1
    poti face si gris cu apa, simplu, fara zahar

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.187
    Eu stiu ca laptele de vaca, din comert, pasteurizat, cu 3,5% grasime, este ok de servit in preparate, chiar daca in rest ii dai doar lp. Pentru indulcit, poti pasa o banana. Ii va da si gust dulce si o aroma foarte placuta. Sau poti opta pentru sirop de artar sau de agave.

"Copilaria este inima tuturor varstelor." (Lucian Blaga)

"Sa creezi ca un zeu, sa poruncesti ca un rege, sa muncesti ca un rob!" (Constantin Brancusi)

Floricica Nou Venita mariuzzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2017
    Postari in forum
    17
    Citat Postat de kiddo Vezi mesajul
    Eu stiu ca laptele de vaca, din comert, pasteurizat, cu 3,5% grasime, este ok de servit in preparate, chiar daca in rest ii dai doar lp. Pentru indulcit, poti pasa o banana. Ii va da si gust dulce si o aroma foarte placuta. Sau poti opta pentru sirop de artar sau de agave.
    Multumesc frumos o să încerc. El e un mare mancacios, spre deosebire de sora lui mai mare.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!