Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anne_marye's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    cum se prepara cerealele si de cate ori pe zi pot sa i le dau?

Floricica Nou Venita youngmami's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2009
    Postari in forum
    123
    Ar trebui ca fiecare cutie cu cereale sa aiba aceste informatii...
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita cataianamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2009
    Postari in forum
    12
    eu ii dau dekat seara la culcare cu laptic..are 5 luni.c folosesc eu nu scrie p cut ce si cum...sunt d la milumil...eu ii dau kam la 180ml lapte---3masuri(cu lingurita de lapte praf)210-240ml--4 masuri,sa nu fie nici prea gros

Floricica Nou Venita oanap85's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    185
    pai este schema pe cutie,este absolut necesar sa facem asa cum scrie nu poti sa-i pui copilului mai multe cereale sau mai putine ca....si este inposibil sa nu scrie pe cutie cum se prepara.eu ii dau baieteluiui meu cereale de la milupa ,ml-conform varstei,si o singura data pe zi pt ca papam si altceva.de ex: 200 ml apa sau lapte se pun 6,7 linguri cereale~35g.

Membru inregistrat la
    23.11.2009
    Postari in forum
    12
    mie mi s pare kam mult 6-7 linguri...nu este prea gros?am cutia in fata:ma uit la compozitie sincer nu prea inteleg c vrea sa spuna...t rog sa ma ajuti

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Pai, in primul rand depinde ce fel de cereale sunt, daca contin lapte sau nu. Daca deja contin lapte se prepara cu apa, daca nu se prepara formula de lapte si apoi se adauga cerealele. In privinta cantitatii depinde cum vrei sa la dai copilului: cu lingurita sau cu biberonul.
    Eu cand ii dau cu biberonul seara ii pun la 180 de ml lapte 3 masuri de cereale, daca ii dau cu lingurita ii fac 90 sau 120 ml si pun cereale pana capata cansistenta unui piure.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

LilySlim Weight loss tickers

Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    185
    eu ii dau cereale de la hero,iam dat si de la milupasi pe spatele cutiei sau intr-o parte scrie cat trebuie sa i pui in grame si cu aproximatie cate linguri?tu ce fel de cereale ii dai cataianamaria?eu i le pun in biberon si i le prepar cu lapte(sunt fara gluten)dar cred ca indiferent daca se fac in biberon sau in castronel trebuie sa urmezi insructiunile exact asa cum scrie

Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    185
    si sunt "cupe" de alea care au pe ele grame si ml,care te ajuta f mult mai ales cand e bebe mic scrie pe ea si cereale.e f ieftina

Membru inregistrat la
    23.11.2009
    Postari in forum
    12
    buna
    cum am mai spus ii dau d la milumil...i le pun in biberon seara...la 180-210 cam 3-4'cupe' cum l numiti voi...nu ii dau cu lingurita

Floricica Debutanta cris25's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2009
    Postari in forum
    716
    Fetelor, ce ma fac: am luat cereale de la Milupa orez+porumb si scrie pe ele ca se prepara cu apa ori eu nu vreau sa ii dau cu apa ci cu lapte. Le pot pune in lapte? Ms.
    CafeMom Tickers

C&M

http://olacris.blogspot.com/
    Nastere naturala, Clinica Eva- Dr Ionel Aurel (Aug 2009), Brasov

Banned Floricica Nou Venita mischa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.290
    da.