Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dia16paula's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    am impresia ca bebele meu doarme cam putin....nu stiu daca e normal la o luna sa stea treaz si cate 2-3 ore...defapt mai mult sta treaz toata ziua...doarme cate 15 min sau cate o juma de ora o ora daca il tin in brate sau pe piept...cand il pun jos incepe ssa dea din manute si se trezeste
    baby growth

Moderator Floricica Veterana 1puimic's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    21.993
    paula, normal e un cuvant prea mare. fiecare copil este in felul lui. chiar daca nu vrei sa il infesi incearca sa ii acoperi macar manutele cu o paturica si apoi bagata sub el si poate asa o sa doarma mai mult. eu asa faceam la fetita ca tresarea de cate ori misca manutele. oricum nu cred ca este o problema prea mare...sau, daca te ingrijoreaza prea tare chestia, tine-l pe piept cat doarme

parerea mea...mai asteapta si alte opinii.

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.607
    unii bb dorm prea mult si mamicile sunt ingrijorate din cauza asta si unii bb dorm putin si iar mamicile isi fac griji!dar noaptea doarme??incearca sa te joci cu el sa il obosesti si asa cum a zis si 1puimic acopera-i mainile cu cva sa nu mai dea din ele
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.607
    eu una imi faceam griji ca doarme toata ziua si se trezea doar sa manance
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Buna seara!!
    Paula exact aceeasi problema o am si eu cu pitica mea... de vreo 3 zile doarme in timpul zilei doar in reprize d 15-30 minute... iar noapteA ... doarme in prima repriza 3 ore in patutul ei dupa care se trezste , mananca si isi continua somnul doar p pieptul meu...
    ca sa nu mai vorbesc ca ne luptam si cu colicii... ufff... e tare chinuitor...
    Nu ne ramane decat rabdarea...
    IRINI
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

IORGOS
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    ms de sfaturi...functioneaza treaba cu acoperitu manutelor,dar cel mai bine doarme pe burtica...crestem noi mari si dormim atunci mai mult poate:)
    baby growth

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    si noi ne confruntam cu aceiasi problema nu stiu daca azi a dormit toata ziua 3 ore..este agitat si cum il pun in patut se si trezeste doarme numai la san....si noaptea se trezeste la 1-2 ore .....
    Anna se pare ca bebeii nostri au cam acelasi program...si noi ne confruntam cu colicii astia...

Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    eu am rezolvat problema....il pun sa doarma pe burtica....si asa doarme cel mai bine....nu il mai doare nici burtica dar asa nu isi atinge fata cu manutele si nu se mai sperie....succes si voua vava si anna
    baby growth

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!