Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita zapacita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    abia astept sa o vad si eu cum se intoarce singurica pe burtica sau pe spate... mi-e foarte draga si pentru orice lucru nou pe care il invata pe zi ce trece ma bucur foarte tare, oricat de marunt ar fi acel lucru, pare cea mai mare realizare din lume :)
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

bb1
    bb1 este offline.
    Floricica Nou Venita bb1's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2009
    Postari in forum
    40
    asa e zapacita. sa te bucuri de ea!
    sunt niste ingerasi...toti!!!

Floricica Nou Venita zapacita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    ma uit cateodata la ea si nu-mi vine sa cred ca o am, ca este parte din mine si din tati al ei si nu-mi vine sa cred ca pot iubi pe cineva atat de mult incat as face orice ca sa-i fie bine...
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

Floricica Nou Venita octavianaistrate's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2009
    Postari in forum
    106
    buna fetelor
    si bebitza mea care mai are putin si face 4 luni sta in fundulet, ajutata
    se ridica de la 2 luni
    nu o lasam, si asa cred ca e cam devreme
    se impinge si in picioruse sa o ridici si zambeste cand o ridici pe verticala
    Lilypie Second Birthday tickers

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.690
    Si bebele meu de aproximativ o luna nu mai vrea sa stea deloc culcat...Stim ca nu prea e bine insa am observat ca si la plimbare in carut face eforturi sa se ridice si este in stare toata plimbarea sa stea cu capsorul si umerii ridicati.Mi se pare f obositoare incordarea asta si i-am ridicat spatarul caruciorului ...destul de mult.Cred ca suntem buni de.Nu?

Lilypie Fifth Birthday tickers
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Cu Vechime ancutzik84's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2006
    Postari in forum
    9.949
    andre...nu sunteti buni de bataita,si eu ii ridic spatarul scaunului nu foarte mult ca si a mea face la fel ca marco se incordeaza sa se ridice mult si asa k am ridicat spatarul mai ales ca ei ii place sa vada orice ,dar nu i l-am ridicat foarte mult k nu as vrea nici sa stea in fund de pe acu. acasa eu o pun la noi in pat cu o perna la spate sa mai stea cu capul pe ea ca altfel se incordeaza si am inteles ca nu e bine sa isi forteze coloana prin incordarea asta .

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.690
    Offff mai Rodi...al meu e capos rau...si el vrea sa vada tot ce misca si nu se multumeste cu spatarul ridicat prea putin.Iar daca il pun intre perne se scurge la vale .

Lilypie Fifth Birthday tickers
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita mirciavasile's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2009
    Postari in forum
    6
    bebita mea sta in fundulet de la 4luni bineinteles intre perne acum are 6luni si sta singurica se enerveaza daca nu o pun in fundulet sisa se joace cand sta in fundulet cu jucariile ei cand o iau in brate vrea sa se ridice in picioare as vrea sa ii iau premergator ar fi prea devreme sa o pun?

Floricica Nou Venita littlelory's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    82
    Mai, nu are nimic daca bebe vrea in fundulet, e bine ca e activ si energic. Probabil ca o sa mearga pe piciorutele lui mai devreme decat normal... Doar ca sub 6 luni nu prea poate sa isi tina capul singur si e posibil sa isi raneasca gatul... La fel si la premergator... de la 6 luni incolo e cel mai bine, ca sa fim siguri ca nu se intampla nimic - paza buna trece primejdia rea
    Daca vrea sa stea in fund, e ok sa stam cu el cat timp o face si sa ai grija de capusor.

Floricica Nou Venita olive20's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28
    www.copilul.ro si sa votai aiciwww.copilul.ro/copilul-anului/participant-butnariu-alexia-2233.htm

Floricica Nou Venita ioanaalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2008
    Postari in forum
    237
    Buna fetelor, si fetita mea de patru luni jumate ar vrea tare mult sa stea in fundulet dar mi-a zis pediatra sa nu o las ca nu e voie. Poate doar de pe la 6 luni.