Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 8 din 8
Prima paginaPrima pagina ... 2 3 4 5 6 7 8
    Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Si noi le-am platit. Bebe nu a facut febra deloc! Macar atat!
    Daca incepi cu vaccin platit trebuie sa inchei schema tot cu cel platit. Altfel le-ai facut degeaba.

Floricica Nou Venita mariuzzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2017
    Postari in forum
    11
    De ce în românia se plătesc vaccinurile ? Nu ar trebui să fie gratuite? Mă gândesc cum vom face cand vom veni cu copiii în românia peste două luni, căci cel mic ar mai avea de făcut cred vreo două vaccinuri. Ce vaccinuri se fac la noi de la opt nouă luni încolo si trebuie neapărat plătite?

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.185
    Vaccinurile incluse in schema nationala de vaccinare nu se platesc. Din cate stiu eu, statul ofera acum gratuit vaccinul Hexacima. Exista si parinti care opteaza pentru Infarix, echivalentul lui Hexacima, dar de la alt producator. Si atunci, Infarixul trebuie cumparat.
    In ceea ce priveste vaccinurile de facut dupa 8 luni, iti las un articol in care vei gasi schema actuala de vaccinare in Romania: Schema de vaccinare obligatorie a copiilor in 2016 | Copilul.ro

"Copilaria este inima tuturor varstelor." (Lucian Blaga)

"Sa creezi ca un zeu, sa poruncesti ca un rege, sa muncesti ca un rob!" (Constantin Brancusi)

Floricica Nou Venita mariuzzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2017
    Postari in forum
    11
    Noi pentru Gabi până acum le am facut pe cel exavalent două doze, apoi cel de rotavirus(straniu ca pe acesta i la dat sub forma de picături pe gură) tot două doze, antipneumococo, tot două doze. Ultimul lam făcut pe cel de meningita b o doză și urmează să mergem luni să facem a doua doză. Ar trebui ca urmatorul sa fie cel meningita c. Dar nu stiu la cate luni si daca nu cumva plecam în tară până atunci.Pentru Eliza ma uitam acum si mi se pare că nu le am facut pe toate astea. Mi se pare straniu.

+ Raspunde
Pagina 8 din 8
Prima paginaPrima pagina ... 2 3 4 5 6 7 8
OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!