Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2009
    Postari in forum
    202

De ce plang copii la doctor?

Buna mamicilor. Prichindelul meu are 1 anisor si cu toate ca mergem la acelasi pediatru de cand avea 1 luna plange la consult de mama focului. Este a 4 luna cand face "crizele" astea de plans...uneori chiar nu poate fi consultat chiar deloc. Voua vi s-a intamplat asa? ce ma sfatuiti? Va multumesc!
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Floricica Senior bea08's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    3.549
    buna anca la fel patesc si eu cu fetita la noi e mai rau mai si vomita e jale abia daca o poate consulta mie groaza ca luna asta facem d3-ul vaccinabil vcc de 1 anisor si stiu ce ma asteapta imi vine sa urlu numai faptul ca o vad cum plange se invinesteste si varsa continu tare as vrea si eu o rezolvare la aceasta problema
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
    Mamy . Ana
    Taty . Tudor

Floricica Novice salaicristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Buna mamici,la fel face si baietelul meu chiar daca are 2 ani.Dar macar acuma nu mai vomita ca si inainte.Daka o vede fara halatul alb nu plange,dar cand vede halatul alb urla de numa...Nu cred ca am putea face ceva...
    http://s844.photobucket.com/albums/ab1/salaicristina/

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    ma scuzati ca ma bag si eu asa ...dar dr vostrii cum interactioneaza cu copii??....al meu la inceput se juca cu ea si nu a plans dar de la 6 luni incoace nu o mai trateaza cu acelasi interes si ea plange.....in schimb cunosc alti copii care merg la un alt pediatru care le ofea jucarii si rade cu ei si abia apoi ii consulta si ia totul ca pe o joaca.....cat despre halatele albe le e frica pentru ca vaccinurile le fac halatele albe,noi am fost la ginecolog la 2 zile dupa vaccin sa il vedem pe fratior si in momentul cand s-a apropiat dr de mine a inceput sa planga....si spunea intruna "nu-nu-mami-nu".....
    Cori+Flori=Iulia-18.06.2008 si Denis-23.12.2009

Floricica Debutanta alina85a's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678
    hy,hy,hy.interesant tare subiectul asta,de ce plang.uha cate motive au saracutii.
    eu de exemplu nu pot merge singura cu el la control,ar fi dezastruos.trebuie sa fie sotul ca sa iasa cu el afara repede,ca altfel nu ma inteleg cu pediatra din cauza plansului.si in timp ce il controleaza trebuie doi,eventual trei oameni sa-l tinem.de maini ,picioare,cap.se zbate rau de tot.nu stiu cum reuseste pediatra sa-i asculte plamanii de fiecare data plange.plange putin spus,urla.
    of,of.probabil toata teama asta este datorita faptului ca am stat cu el in spital si pentru ca e foarte sensibil, a trebuit sa mergem in mod frecvent cu el la consult.
    -