Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita beatrice_elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34

Exclamatie Dintisorii lui bebe

Dragi mamici am o problema sau mai degraba un motiv de ingrijorare si as vrea sa stiu daca este cu adevarat o problema sau e ceva normal .

Acum aproape 2 saptamani i-au dat primii dintisorii lui bebe . El are aproape 11 luni si cei care au iesit sunt dintisorii de jos central . Ceea ce ma ingrijoreaza pe mine este faptul ca dinstisorii lui par sa iasa intr-un fel de V (litera / ) .
    Este normal cand ies dintisorii sa apara asa sau este vreo problema ?

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nu cred ca ai motiv e ingrijorare.Si fetitei mele i-au iesit asa, dar, pe masura ce au crescut, s-au indreptat:)

Floricica Nou Venita beatrice_elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2013
    Postari in forum
    34
    Citat Postat de supermami Vezi mesajul
    Nu cred ca ai motiv e ingrijorare.Si fetitei mele i-au iesit asa, dar, pe masura ce au crescut, s-au indreptat:)

Multumesc foarte mult pt raspuns . Si soacra mea spunea la fel insa cum nu am avut nici un bebe pana acum ma luase putin valul :D

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Si noua ne-au iesit la fel, tot in V...dar pe masura ce au aparut ceilalti dinti s-a mai modificat aliniamentul....acum aproape nu se mai vede...Mai avem de asteptat maselele si atunci cred ca se rezolva.....
    Lilypie Third Birthday tickers
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    NAMASTE! I honour the place in you in which the entire Universe resides. I honour the place in you which is of LOVE, of TRUTH, of LIGHT and PEACE. When you are in that place in you and I am in that place in me, WE ARE ONE.

Floricica Nou Venita flor3ntza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2009
    Postari in forum
    14
    fetelor voi faceti igiena dintisorilor la bb, stiam ca se gasesc niste periute ff moi din silicon care se baga pe deget

Floricica Nou Venita buzulica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2017
    Postari in forum
    1
    Intradevar, am cumparat si eu de la NUK periuta de dinti cu peri foarte moi care se pune pe deget. Baiatul meu e incantat cand il frec cu periuta. Dintisorii tot stramb i-au crescut si lui, insa cand apar ceilalti se cam regleaza.

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!