Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna!noi miine trebuie sa mergem la vaccin,si mi-e groaza saracutu ca o sa faca febra sau o sa fie un pic agitat,data trecuta a facut febra 38.5 si a fost agitat doua zile,si noaptea dormea asa rau,nu stiu acum ca suntem mai mari un pic cum o sa fie!la voi cum a fost mamicilor?

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.261
    Nu cred ca trebuia sa postezi aici, unde se "bucatareste".
    Claudia,George Matei si Petru David.
    toate isi au vremea lor si fiecare lucru de sub ceruri isi are ceasul lui.
    Banii nu te mai ajuta cu nimic atunci cand ca sa-i faci trebuie sa-ti neglijezi familia si sa-i dezamagesti pe cei dragi,banii nu stiu sa mangaie,sa aline dureri si sa spuna "te iubesc".Banii isi cer pretul lor....Pacat ca putina lume intelege asta.

Floricica Nou Venita nicoleta gartan's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    56
    Buna livia!Si la mine tot asa era cand faceam vacinurile (bine ca am trecut de ele)faceau temperatura si iereau foarte agitati a doua zi,cred ca ii dureau piciorusul unde le facuse vacinul.Mai avem si noi un pic si ne apropiem de cel de doi ani.Dar cand te gandesti ca e spre binele lor parca treci mai usor peste asta.stii ca nu ai voie sa-i dai sa manance o ora dupa mai bine ii dai sa pape ceva inainte ca sa nu ii vina foame dupa aceia(bine asa stiu ieu nu stiu daca tu sti asa)si compresa la locul dureros bine daca se inroseste sau umfla(cred ca sti asta nu trbuie sa-ti mai repet ieu).multi pupci la bebe si o sa teci cu bine ai sa vezisi fruntea sus si mult curaji cand ii face vacinul(mi-e imi venea sa plang cand ii vedem pe iei ca plang)
    maria ,cel mai frumos dar din viata mea.

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna!am fost la vaccin,un pic a plans saracutu,acum doarme ca a fost un pic marait,sper sa nu facem febra,sa vedem mai incolo cum e.te pup[imbratisarea]

Floricica Nou Venita oana1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2009
    Postari in forum
    12
    e posibil ca dupa vaccin sa aiba febra 3 zile?fata mea are dimineata si seara temperatura de 3 zile?Nu stiu ce sa fac..Am fost la pediatra si e totul in regula.Cine a mai patit ca mine?

alessia floriana-italia

Floricica Avansata ghergulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    1.986
    nu prea este normal sa aiba de la vaccin febra 3 zile întradevar uni copii fac febra si sunt agitati dupa vaccin dar 3 zile nu e normal,cred k trebuie sa mergi la medic sa îl consulte poate are rosu în gat?!multa sanatate îi doresc puiului tau
    mamy:Liliana
    tati:Cristi
    minunile din viata noastra:ANTONIO 25.iunie.2003 NOEMY 29.mai.2008
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Floricica Avansata ghergulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    1.986
    eu am 2 copii,cu primul am mai patito la vaccin mai faceA temp si erA AGITAT DAR A TRECUT K ACUM E MARE ÎN SCHIMB K CEA MICA CARE ARE 1 ANISOR NU AM PATITO LA VACCIN ,NU MI-A FACUT TEMP NICIODATA.ACUM ÎL AVEM PE CEL DE 1 AN DE FACUT SA VEDEM CUM SE COMPORTA.SA VA SPUN CUM FAC EU PT A NU FACE TEMP DUPA VACCIN:ÎNAINTE DE A PLECA LA VACCIN ÎI PUN UN SUPOZITOR PARACETAMOL SI DUPA CE VIN K EA DE LA VACCIN ÎI MAI PUN UNUL SI ÎNTR-O BATISTA PUN O FELIUTA DE LAMAIE DE LA FRIGIDER SI O PUN ACOLO UNDE I-A FACUT VACCINUL,ASA K NU FACE TEMP SI DUPA CATEVA ORE NICI NU SE OBSERVA UNDE A FACUT PUFUL.
    mamy:Liliana
    tati:Cristi
    minunile din viata noastra:ANTONIO 25.iunie.2003 NOEMY 29.mai.2008
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Floricica Nou Venita oana1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2009
    Postari in forum
    12
    Marti am facut vaccinul pt hepatita a.Seara mi-a facut temperatura si i-am pus paracetamol supozitor,intr-o jumatate de ora nu a mai avut nimic.Dimineata iar a avut si am facut la fel ca seara.Si asa 3 zile(dimineata si sera)am avut temperatura.am fost la pediatra si a consultat-o nu i-a gasit rosu in gat,nici otita sau ceva la plamani.Azi i-am dus si urina si nu i-a gasit nimic.Mi-a zis sa astept pana maine ca s-ar putea sa ii apara bubite...,cica asa apare cand face reactie adversa de la vaccin.Vom vedea.Mersi pt sfaturi..data viitoare o sa fiu mai atenta

Floricica Nou Venita ioanaalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2008
    Postari in forum
    234
    Salut fetelor, voi ce ziceti poate sa faca bebe febra din cauza vaccinului dupa 3 zile de la vaccin? Afacut 37,6. Asta e considerata febra?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    in general fac reactie pana in seara zilei cand i-ai facut vaccinul , nu am auzit sa faca reactie la el dupa cateva zile . incearca sa-i pui un supozitor cu paracetamol pt sugari (de 125 mg) si vezi daca ii scade sau mai rau daca ii creste . dupa 4 ore poti sa-i mai pui unul dar daca de intampla sa-i creasca febra cel mai bine sa mergi la medic . eu ii mai dadeam baietelului meu dupa ce facea vaccin granule de tuya (granule homeopate - se gasesc la farmacie ) care ajuta organismul sa lupte . se pun cam 3-4 granule in putin ceai de 3 ori pe zi cam 2-3 zile dupa vaccin incepand cu ziua acestuia . sper sa te ajute . baietelul meu are acum 2 ani si dupa fiecare vaccin am procedat la fel si nu a facut niciodata reactie !

Floricica Nou Venita ioanaalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2008
    Postari in forum
    234
    Mersi mult pentru sfaturi, a venit pe la noi deja Doamna Doctor si ne-a spus ca are putin rosu in gat si usoara sensibilitate la urechi. Luam Nurofen si daca reapare febra si paracetamol. Speram sa ne facem bine repede.