Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tatic_mic's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2010
    Postari in forum
    1

Nefericire De ce se constipa bebe

de 4 zile se constipa puica mea si nu stiu ce sa mai fac, doctorita m-a indrumat sa o ajut la fundulet cu varful de la termometru uns cu putin ulei sau crema. am folosit si alinan si fara rezultat. are 19 zile si papa lapte de la humana. astep idei si solutii....
    a mai patit cineva asa cu un bebe atat de mic??

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    798
    humana este un lapte foarte gras si greu pt un bebic mic incearca sai dai si niste ceai baby drink(colici) contine menta si ajuta multa sa iasa afara
    iar faza cu supozitorul.......... eu una personal nu m-as simti bine cu ceva bagat in fund

dar singura nu face deloc???nici macar la 2 zile????

Floricica Nou Venita oanachampion's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2009
    Postari in forum
    2.865
    Asigurati-va ca folositi suficienta apa pt a amesteca formula & nu indesati formula in masura (masura se baga in cutie, se scoate, se "rade" cu un cutit si atat... nu se "bate"/scutura ca sa fie mai densa/sa incapa mai multa si e ok daca mai exista si goluri mici de aer printre). Pt mai multa siguranta, pana isi regleaza scaunul, folositi puuuutin mai multa apa in formula...

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.012
    Menta este contrindicata in constipatie ! In privinta sursei (presupuse a) costipatiei, asigurati-va ca respectati indicatiile de pe cutie (adica exact ce a scris si Oana mai sus). In rest, ce sa zic, din fericire nu am avut astfel de probleme atit de devreme, abia dupa diversificare ni s-a intimplat - si intradevar ni s-a recomandat si noua termometrul, dar am reglat cu piersici.
    Lilypie Kids Birthday tickers
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Eu aş īncerca cu fructe , ştiu că perele sīnt excepţionale īn constipaţie . Eu nu am avut probleme cu copilul deloc cu constipaţia dar prietenele mele care au folosit termometru sau sup de glicerină īn cazuri din astea zic că se obişnueşte bebe şi nu mai face decīt aşa .

GRIJĂ MARE !

Ceaiul de mentă neīndulcit CONSTIPĂ , aş merge pe chimen mai degrabă ...

Şi morcovii fierţi deasemenea constipă ....

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    are 19 zile ????
    off , acuma văd ........păi acum ar trebuii să facă de cīteva ori pe zii , la noi aşa a fost ......dar al meu a fost alăptat natural ...

nu ştiu ce să zic , poate ar trebuii schimbată formula .....

mada_lyna
    Guest
    incearca Lass Baby.e un sirop natural.noi l-am folosit ieri pt prima oara si a iesit afara dupa 30 min.e cam scumpicel, (45 ron) il gasesti la farm Helpnet. are 150 ml si iti va ajunge muuult. decat supozitor ....