Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita virginiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2010
    Postari in forum
    41

Ce folositi impotriva colicilor?

Dragi mamici si tatici, ce produs folositi impotriva colicilor? Eu am incercat pana acum o intreaga pleiada...

Floricica Nou Venita irinapamant's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2009
    Postari in forum
    22
    buna ,

si noi am folosit mai multe produse(sab simplex, colief, gripe water baby etc), singurul care l-a ajutat cat de cat a fost un sirop naturist numit "babycal"(fara m la sfarsit).noi am scapat de colici pe la 3 luni.multa putere va doresc!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu am folosit tot ce era posibil pe lume.ia trecut colicii abia la 4 luni.a fost o perioada grea pt bb.il calma ceaiul baby calm,si cand vedeam ca o doare rau burtica ii dadeam debridat si se linistea imediat
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de virginiaelena Vezi mesajul
    Dragi mamici si tatici, ce produs folositi impotriva colicilor? Eu am incercat pana acum o intreaga pleiada...
    eu nu am folosit nimic in afara unui ceai care oricum nu avea efect. in tara am auzit mamici care foloseau Debridat si spuneau ca e foarte bun. nu stiu ce sa zic... eu nu am avut de unde lua nimic si am petrecut 4 luni de cosmar...brrrr.. nici nu vreau sa imi amintesc..
    CafeMom TickersCafeMom Tickers

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    2.996
    Si eu nici numai stiu cate am folosit, Espumisan, Debridat etc. singurele care au calmat-o a fost Calma Baby si Colic Baby sunt produse pe baze de plante ii dadeam de 4 ori pe zi de 2 ori Calma Baby si de 2 ori Colic Baby sunt ceva mai scumpe dar au ajutat-o mult.
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Indiferent de ce ii vei da, bebelusul tot o sa aiba colici. Asa e normal. Poate ( dar numai ,,poate") unele produse mai atenueaza din durere. Deci...,,impotriva" colicilor nu stiu daca exista leac , cu atat mai mult cu cat nu vorbim de o boala, ci de o manifestare fireasca la bebelusi.
    ,,Nu-mi dati sfaturi! Stiu sa gresesc si singur."

Floricica Cu Vechime lorito's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    6.791
    Nu cred ca exista un produs care sa functioneze pentru toti bebelusii. Da, cred ca produsele astea doar atenueaza durerea.
    Baiatul a avut colici, fata nu. A fost o mana cereasca, desi tot stateam cu stres, ni se parea firesc sa avem episoade de boceala:(

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    noi am folosit 2 produse, alternativ: colief si infacol - eu zic ca n-au avut efect
    andrei nu a avut o perioada foarte lunga de colici, cred ca 1 luna
    cele mai linistitoare au fost dormitul pe burta, dormitul infasat, dormitul langa mami :-)))
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Cu Vechime oanap99's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    9.482
    buna noi am scapat- am avut doar caM 1 saptamana doar
    solutia: la fiecare masa 10 picaturi de sab simplex si 1 data /zi 5 picaturi de Protectis timp de 2-3 luni astea

functioneaza 99%
    din cate cazuri am recomandart si au folosit- eu sunt medic- doar o mamica a spus ca nu a mers
    va doresc sa scapati cu bine de aceasta perioada

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.992
    la micutul meu a functionat infacol.
    Lilypie Kids birthday Ticker
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Nou Venita bububebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2011
    Postari in forum
    5
    Noi am folosit Infacol(dc puteti faceti rost din Anglia,cel din Romania e apa de ploaie) si Colief.Toata perioada in care am folosit Colief nu a mai avut deloc colici,era cu totul alt copil.