Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.851
    Mergi la dermatolog si vezi ce parere are.doar dermatologul iti poate spune exact ce este si cu ce sa o speli.Ceva de genul asta am patit si noi si dr dermatolog ne-a recomandat produsele bioderma,atat gelul pt spalat pt par si corp cat si lotiunea pt corp tot de la ei.sunt mai scumpicele dar merita. Majoritatea produselor de pe piata contin parfum,nivea,dalin,s.a. ...trebuie evitate.Acum ca a mai crescut i-am mai schimbat dar sunt atenta sa nu contina parfum samponul sau gelul pt spalat.am gasit ceva la sanosan pt piele sensibila si fara parfum si ii merge bine. Dar cel mai bine mergi la dermatolog.Acolo sigur te vei lamuri.
    Detergentul de rufe poate da alergii,eu de ex de la tide ma umplu de bubite si ma mananca toata pielea nu stiu ce contine de patesc asa.La fata spal cu persil sensitive iar pt hainutele ei nu folosesc balsam si dau dubla limpezire la programul de spalare.
    Lilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    eu si acum la aproape un an folosesc detergent special pentru bebelusi si balsam special.
    eu am folosit Atoderm de la Bioderma si cand a fost mai grav (pe la 3 luni) i-am dat cu Triderm dar nu mai mult de 2 zile. pediatra mi-a zis ca e dermatita dar de atunci nu am mai avut probleme. mylta sanatate!
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    bubchen iam luat de la real.eu din prima iam spalat rufele cu ce detergent am avut,iar balsam folosesc lenor bleu,si la ea de cand am nascuto,si nu a avut probl.sincer nu am stiut ca este detergent pt copii.vroiam sa va intreb cum procedati voi cu baile bb-lusilor.eu pe fata zilnciv o spal la pasa si fundulet,iar baie pe intreg corpul si cap o data pe sapt.mie personal asa miau zis si mama si medicul,ca cika daca o spal mai rar pe cap o sa aiba un par superb,si intradevar are ff mult par si bogat si des.dddar vroiam sa mai aflu si alte pareri.fetita are 3 ani si un pic
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    eu ii fac baita in fiecare seara, pun apa in cada, cam un sfert si ii pun jucarii in cada si se joaca cam 20 de minute. bineinteles ca o spal bine cu sapun la fundulet si pe manute, la 3 zile pe tot corpul ca nu are unde sa se murdareasca acum iarna. ii place tare mult. pe cap o spal cam o data la 5 zile mai ales ca nu are par mult. mie pediatra asa mi-a zis!
    Lilypie Third Birthday tickers

ADY_ELA
    Guest
    Buna seara dragele mele mamici,
    Multumesc tuturor pentru toate sfaturile.
    Eu imi spal zilnic fetita seara atat pe corp, cat si pe cap.
    Deasemeni o schimb de 4-5 ori pe zi, iar apoi o spal cu apa si sapun.
    Daca sunt plecata o sterg cu servetele umede.
    Fetita mea la varsta de 3 luni s-a umplut de bubite pe tot corpul, iar atunci pediatra la care este inscrisa mi-a spus ca are dermatita atopica si mi-a recomandat sa o spal pe cap cu sampon Novalou, pe corp cu sapun Ducray Aderma, iar dupa baie sa-i fac masajul cu laptele de corp Lipikar La Roche.
    Treptat bubitele i-au disparut.
    Produsele le-am terminat acum o luna si am spalat-o cu cele de la Disney, si am uns-o cu ulei de la Disney sau Nivea.
    Dupa ce am folosit aceste produse, fetitei i-au reaparut bubitele treptat.
    Mi-am adus aminte si am mers la farmacie pentru a cumpara din nou sapun si lotiune pentru pielea ei sensibila.
    I-am facut baita si am uns-o.
    Sper sa se rezolve problemele si sa fie din cauza ca am folosit produsele de la Disney si Nivea.

Multa sanatate.

ADY_ELA
    Guest
    Dragele mele mamici,
    Am auzit de la multe persoane ca produsele Klorane sunt foarte bune.
    Dupa 1 an am sa-i cumpar fetitei gama Klorane si sper sa-i mearga bine.

Multa sanatate.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.100
    Parerea mea este ca daca stii ca este sensibila ar trebui sa folosesti doar produse speciale pentru pielea ei.
    Sunt multe produse bune pentru un copilas si nu sunt bune pentru altul.Noi va dorim multa sanatate si mare grije si la detergent.Foloseste detergent special si in nici un caz balsam.Nu este indicat.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.100
    Citat Postat de dalicris Vezi mesajul
    Unde se gasesc produse de la bubchen? La sensiblu?
    Eu stiu ca la Dona sunt.Si cred ca si pe la hipermarket-uri mai sunt.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

ADY_ELA
    Guest
    Voi folosi produsele pentru piele atopica momentan.Si acestea sunt foarte calitative.
    Nu voi mai folosi nici-un fel de balsam la spalatul rufelor fetitei si voi clati rufele de doua ori.

Multumesc din suflet pentru tot.
    Multa sanatate.

mada_lyna
    Guest
    produse bubchen se gasesc la drogerie markt.eu sunt fan al acestui lant nemtesc. am sampoane,balsam,servetele umede , i-am luat si scutece(baby love) ca si servetelele de altfel. in afara de propriile magazine, se mai gasesc la carrefour,real, farmacii, billa. cam peste tot.

ADY_ELA
    Guest
    Mamici va rog spuneti-mi daca voi ungeti copilasul si pe fata cu ulei sau crema pentru corp dupa baie.

Multa sanatate.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!