Impropriu spus 'se trezeste', pentru ca doarme in continuare si urla cat o tin plamanii.
Fetita mea are 9 luni si jumatate si de la vreo 7-8 sapt mi a dormit foarte bine, adica nu se mai trezea noaptea sa pape, dormea de la21:00 pana pe la 4:30-5:00. Asta pana acum vreo 2 luni cand a inceput sa planga in somn. Si face treaba asta cam din ora in ora, de la 24:00 pana la 5:00-6:00 cand se trezeste definitiv. Doarme in patut, care e lipit de patul meu. Am luat o si in pat cu mine si tot asa se trezeste, am crezut ca nu i mai place patutul. O alaptez in continuare, asa ca atunci cand se pune pe plans o iau, o pun la san si de cele mai multe ori adoarme. O pun in patut si in maxim o ora o luam de la capat. Nu ma vait pe mine, dar faptul ca nu se odihneste bine, o face morocanoasa si intram intr un cerc vicios fiindca am observat ca daca nu doarme bn ziua, se trezeste noaptea mai des. De exemplu azi noapte s a trezit intr o ora de 3 ori.
Nu are pana acum decat 2 dintisori, care au iesit amandoi intr o luna fara febra sau diaree, doar.....irascibilitate.
In rest e vesela, jucausa, iesim la aer si pana acum nu a fost deloc bolnavioara.
Nu i e nici cald, nici frig, verific mereu si scutecul... Gingiuta e rozalie, nu e umflata. Am incercat sa i dau si CalmaB, sa zic ca vreo 2 nopti s a trezit mai rar, dar n a durat prea mult minunea.
Imi dati si mie un sfat, va rog? Multumesc