Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita OneaAndreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2013
    Postari in forum
    4

Nelamurit Bebe are nasul infundat

Buna! Am si eu nevoie de putin ajutor:) bebicul meu are nasul infundat de aproape 3 saptamani...am fost la doctor si a spus ca nu este racit doar ca unii copii se curata mai greu!...Scoatem mucisorii cu pompita in fiecare zi, dar peste noapte mititelul nici nu poate sa mai respire. Voi ati patit?Ce sa fac?

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de OneaAndreea Vezi mesajul
    Buna! Am si eu nevoie de putin ajutor:) bebicul meu are nasul infundat de aproape 3 saptamani...am fost la doctor si a spus ca nu este racit doar ca unii copii se curata mai greu!...Scoatem mucisorii cu pompita in fiecare zi, dar peste noapte mititelul nici nu poate sa mai respire. Voi ati patit?Ce sa fac?
    Bebe are muculeti? Atunci ii fluidizezi bine cu apa de mare/ser fiziologic si ii aspiri cu "batista bebelusului" - pompita aia manuala e cam frectie la picior de lemn.
    Poate ti-ar fi de ajutor si un umidificator...mie mi se infunda imediat nasul daca e prea cald si aer uscat....
    Lilypie Third Birthday tickers
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    NAMASTE! I honour the place in you in which the entire Universe resides. I honour the place in you which is of LOVE, of TRUTH, of LIGHT and PEACE. When you are in that place in you and I am in that place in me, WE ARE ONE.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Ai grija sa nu fie prea cald in camera.22-23 grade e mai mult decat suficient.Asa cum ti-a spus si Hayeti, pune-i in nasuc apa de mare/ser fiziologic, dar incalzeste un pic inainte, se inmoaie mai bine mucisorii asa si poti sa-i scoti mai repede.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Foloseste vreo 3-5 zile, de 3 ori pe zi, dexametazona diluata - 1 fiola dexametazona (2 ml) la 1 fiola ser fiziologic (5 ml). Dar nu mai mult de 5 zile. Si aspira-i neaparat nasucul. Si Andrei a avut problema asta si ndureaza destul de mult pana se elimina toate mucozitatile. Dupa cele 5 zile, foloseste Nazomer cu Echinaceea, pentru nasuc, in loc de dexametazona. Si ti-am zis, nu uita sa aspiri nasucul. Si de cate 3 ori pe zi.
    Daisypath Anniversary tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Poate ai nevoie si de un umidificator de camera si sa ai grija sa nu fie prea cald.

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!