Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mikyy_bubu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2013
    Postari in forum
    5

Nu e bine Bebe doarme numai in brate

fetita mea de 2 luni vrea sa adoarma in brate, daca nu, plange. ca sa adoarma trebuie sa stau cu ea in brate si cu biberonul in gurita.daca adoarme in tip ce papa e bine ... daca nu, nu vrea sa mai doarma. cum sa procedez?

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Parerile sunt impartite, unii spun ca e un bebe rasfatat, dar eu cred ca asa se simte ea in siguranta:)

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    Asa era si fetita mea cat am alaptat, numai in brate vroia, si am trecut la leganatul pe picioare.Stiu ca am procedat gresit dar numai asa o puteam face sa doarma in timpul zilei.M-am gandit ca ea va creste si ce voi face cand va avea 9-10 kilograme, cum o mai tin in brate?Acum are 8 luni si jumatate si tot pe picioare adoarme in timpul zilei.Speram sa scapam repede de acest "prost obicei"

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.424
    Si a mea a fost asa, este o etapa trecatoare, insa cred ca nici nu am stiu sa imi cunosc prea bine copilul asa incat sa actionez la primul semn de somn si atunci sa incerc sa o culc. Parerea mea e ca trebuie sa o ti sub observatie sa o cunosti si dupa 1-2 saptamani de observatie sa incerci sa schimbi ceva in programul vostru. Succes si bucura-te de perioada asta frumoasa ca trece repede si are farmecul ei.

PS de fapt de adormit si acum adoarme doar la san (intinsa sau in brate)
    Modificata de paulici; 22.03.2013 la 13:50:07.

O viata ... nascuta din doi

Trombofilie MTHFR A1298C – HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G – HETEROZIGOT

Membru inregistrat la
    21.03.2013
    Postari in forum
    5
    multumesc pentru sfaturi.asa am zis si eu ca e o mica rasfatata ... mai ales pentru ca tati sta foarte mult cu ea in brate cand e acasa....aceeasi problema o am si eu .... cand va avea 7-8 kg ce mai fac? ... mai ales k eu sunt micuta am 1.60 si 54 kg :D .... alte metode de adormit? inafara de leganat?

Floricica Debutanta sadia's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2012
    Postari in forum
    609
    Va trece.....sunt perioade si perioade,si vor mai fii..........Incearca totusi carucior ,ceva...
    La 2 luni mami,bebe are nevoie de tine...ce sa zic...dupa mine as tine.o tot in brate

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    bebele meu de cand s-a nascut dormea foarte putin si doar la san acum are 6 luni si tot asa doarme ori cu tatica in gura ori cu bibele in gura zi si noapte cred ca nu i-a placut niciodata sa doarma si am incercat leganat pe picioare ,in carucior in babysafe nimic mai asteptam poate se mai schimba ceva lunile care vin,rabdare multa mami ca nu o sa se dezvete prea curand,se simmte in siguranta langa tine

Membru inregistrat la
    21.03.2013
    Postari in forum
    5
    multumesc pentru sfaturi ... ma bucur sa aud ca nu e vorba doar de rasfat :D si ca nu doar micutza mea e asa :D ... avem rabdare ... ne facem noi mari :D

Membru inregistrat la
    21.03.2013
    Postari in forum
    5
    ah... inca o intrebare.... in camera cu bebe sau in camere separat? cateva sfaturi?

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    pai parerile sunt impartite sunt bebei care dorm toata noaptea singuri fara sa se trezeasca noaptea sa pape sau sa planga si sunt bebei(ca puiul meu)care ar sta atarnati de tzatzica non-stop si in cazul asta nici nu poate fi vorba de dormit separat eu m-as bucura daca ar dormi toata noaptea langa mine dar nah ce sa facem e greu sa fi omulet, doar nu o sa dormim cu ei pana la 18 ani si pana si animalutele isi tin puii aproape doar omul a inventat patutul si dormitul separat ca sa creasca independenti si echilibrati de mici piticii.Si eu l-as pune in camera lui daca as vedea ca si el vrea dar ca sa il fortez sa planga doar pt ca eu vreau sa doarma singur mai bine nu.....

Membru inregistrat la
    21.03.2013
    Postari in forum
    5
    micutza mea face baie in jur de ora 8, ii dau sa pape si se mai trezeste pe la 12 12 jumate... apoi intre 3-4 ... daca e intuneric in camera si ii las muzica sau lampa aprinsa mai doarme inca 3 ore .... insa stau ceva timp doar sa o adorm ... pentru ca vrea sa adoarma in brate ... insa in rest eu cred k ar dormi mai bine singurica .... nu galagie ... nu fosneli si toate cele .... mai ales k daca ma simte ca ma duc langa ea ... imediat se trezeste si vrea in brate ... iar eu sunt mereu tentata sa ma uit sa vad ce face.... dar e mica are 2 luni ... sunt in mari dubii :( .[ camerele sunt una langa alta ... e imposibil sa no auzi :D ]

OK

Acest site folose╚Öte cookie-uri pentru o mai bun─â experien╚Ť─â de vizitare. Prin continuarea navig─ârii, e╚Öti de acord cu modul de utilizare a acestor informa╚Ťii. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!