Ultimele discutii din forum
    Banned Floricica Nou Venita mamidefundite's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2013
    Postari in forum
    37
    Citat Postat de iris.elena Vezi mesajul
    bubu a mea are 2 luni si bea cam 90 de ml pe zi de apa nu stiu daca e putin sau mult dar stiu ca ii e sete saraca de ea e foarte foarte cald si cred ca e normal nu?ce e mai bun sa ii dau ceai sau apa?
    Eu n-am fost niciodata pro ceaiurilor, fiica-mea daca a baut 2 ceaiuri la aproape 1,6 ani e ok.... Bine ca a fost si alaptata si pana la 6 luni si ceva doar lapte a baut. Deci eu zic ca apa .

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.055
    Daca bea apa inseamna ca simte nevoia de lichid, da-i cata are nevoie, va sti singur bebelusul cat ii trebuie. Si decat ceai, si eu zic ca e mai bine apa, eu chiar nu inteleg ce rost isi au ceaiurile la bebelusi.

- Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Si noi i-am dat cand a cerut cat a cerut. Nu am vazut sa exagereze, deci nu ne-am facut griji. Ce-i drept cere foarte des. Dar nu vad de ce mi-as face griji pentru ca mananca foarte bine.

Floricica Nou Venita iris.elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    10
    ok e bine daca pot sa ii dau apa bine acuma are 3 luni si 4 zile fiind si cald afara mai tot timpu cere cate o gurita de apa da nu exagereaza

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Nu precizezi daca alaptezi sau nu...in principal, la copilul alaptat la san, laptele ii satisface la inceputul suptului necesitatile de hidratare...deci nu ar fi nevoie de apa...cel putin pana la 6 luni....mai ales ca alaptatul se face la cerere...deci de cate ori bebelina cere "ceva"...

Eu stiu ca apa se poate introduce dupa inceperea diversificarii....nu inainte....noi asa am facut. Oricum, nu prea inteleg cum la 3 luni o fetita cere o "gurita" de apa...
    Lilypie Third Birthday tickers
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    NAMASTE! I honour the place in you in which the entire Universe resides. I honour the place in you which is of LOVE, of TRUTH, of LIGHT and PEACE. When you are in that place in you and I am in that place in me, WE ARE ONE.

Floricica Nou Venita iris.elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    10
    bun bea lapte praf nu san si cand am zis o gurita de apa cred ca ai inteles ce am vrut sa zic pur si simplu maraie si atunci imi dau seama ca vrea apa dupa ce a mancat nu?
    ei bine fiecare stie ce vrea copilul ei

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!