Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172

Bea prea multa apa?

buna mamicilor am si eu o intrebare:fetita mea de 11 luni bea in jur de 300ml apa,problema e ca bea mai mult seara si cate 100ml odata,oare nu este prea mul pentru ea?menitonez ca ii cumpar apa plata nu ii dau de la robinet,desi am pacalit o adata si i am pus lapte in loc de apa,dupa ce a gustat nu a mai vrut sticluta deloc...eu ii dau lapte de vaca nu praf si mananca c am de toate

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Daca are o masa echilibrata este normal sa bea apa. Atunci cant ti-e sete doar apa iti poate potoli aceasta senzatie de sete , de aceea e bine cand cere apa sa ii dai apa si nu laptic.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu e multa stai linistita.fetita mea la cateva luni ,3-4luni,bea o sticluta de ceai pe zi,asa ca pt 11 luni,chiar nu e mult.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Nou Venita mamialbinuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    121
    probabil organismul ei cere apa, trebuie sa se hidrateze:) stai linistita ca nu e multa:) e bine ca bea, noi am avut o perioada in care cu greu ne-am hidratat:((
    LUCAS MIHAI SI EDUARD ALEXANDRU

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Aoleu mami zi merci ca bea...a mea are 11luni si 3saptamani si nici nu gusta apa...sper ca ii fierbi apa????

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.100
    Nu este multa apa.Daca spui ca papa 'de toate' ai grije sa nu fie prea sarat ceea ce papa..acum e iarna..ai mei nu prea mai beau apa..foarte putina.
    cel micut pana pe la 6 luni nici nu a vrut apa..a papat san si nici nu vroia apa.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Elena are nevoie de ajutorul vostru!Povestea ei o puteti gasi pe blogul de mai jos!
    BLOGUL MEU pentru Elena

Mami a doi copilasi nazdravani Elena 11 mai 2006 si Damian 28 octombrie 2009

mada_lyna
    Guest
    copilul bea cata simte nevoia. poate ii dai tu seara sa pape mai sarat sau dulce? spun asta pt ca eu am observat ca dak Robert papa ceva sarat/dulce la cina,bea mai multa apa noaptea.

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    evit sa i dau dulce,iar mancare cu sare cat sa dea gust,adik stiti voi multumesc frumos pentru raspunsuri m am linistit un pic,credeam ca poate are o cauza anume dar se pare ca de sete mai ales ca este cald in casa 22 23 grade

Floricica Nou Venita buneaalinaelena82's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2012
    Postari in forum
    20
    bebelusa mea are 3 luni si nu prea a baut apa,doar usor pacalita.cum simte ca e apa,imediat o da afara din gurita.e foarte ok ca bea apa si nu e multa deloc

Floricica Nou Venita ralucanaturista's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2010
    Postari in forum
    60
    Apa potoleste setea copiilor, numai ca trebuie putina grija atunci cand le dam apa imbuteliata. Apa Devin este microbiologic pura si recomandata de societatea romana de pediatrie.Si apropo de sare la bebelusi:"cat sa dea gust" este prea mult. Cand sunt foarte mici, sare nu este necesara!
    Gustul pentru noi este altfel decat gustul pentru ei..

Floricica Nou Venita iris.elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    10
    bubu a mea are 2 luni si bea cam 90 de ml pe zi de apa nu stiu daca e putin sau mult dar stiu ca ii e sete saraca de ea e foarte foarte cald si cred ca e normal nu?ce e mai bun sa ii dau ceai sau apa?

OK

Acest site folose╚Öte cookie-uri pentru o mai bun─â experien╚Ť─â de vizitare. Prin continuarea navig─ârii, e╚Öti de acord cu modul de utilizare a acestor informa╚Ťii. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!