Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    mother
    Guest

Foarte Bine The Key to Good Mothering

Ce poți face singur, nu aștepta de la alții.
    Modificata de andreeacta; 14.11.2010 la 18:38:52.

mother
    Guest
    Modificata de andreeacta; 14.11.2010 la 18:39:02.

mother
    Guest
    Am o mare rugaminte,FARA CONTRE pe acest topic. Din experienta mea stiu ca acest gen de idei sunt f controversate, acum ne ghidam dupa altfel de reguli de a creste un copil. Vreau sa pastram acest topic inntr-o nota pozitiva ,pt persoame intersate de aceste subiecte si nu pt a cauta nod in papura.

leut
    Guest
    am imprumutat si eu pentru semnatura prima fraza.
    sper sa intre mamici care au pus in practica astfel de idei, sa invatam si noi.
    si eu cred ca la un copil mic dorintele si nevoile sunt identice. cand cere ceva o face pentru ca are nevoie de acel ceva si trebuie sa primeasca.

mother
    Guest
    nu prea am timp acum, ne pregatim sa iesim, dar mai revin :)

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Foarte frumoase citatele.
    Multe din ideile expuse le simt si eu... fara sa fi citit inainte... poate vine si din felul in care m-a crescut mama ea... ea intotdeauna ne-a considerat individualitati, si ne-a lasat sa ne dezvoltam in ritmul propriu si sa alegem singuri ce ne place.
    Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

mother
    Guest
    ce mama inteleapta ai! :) (scurt)

mother
    Guest
    recunosc ca in cazul nostru multe s-au potrivit. de ex el a fost f lipicios de mic, poate si din cauza ca a fost alaptat. el si acum adoarme cu obrazul lui lipit de al meu si cu o mana pe fata mea :))) niciodata nu a stiut sa adoarma singur! a adormit un an si 4 luni la san... a fost chinul naibii sa-l dezvat de adormitul la san..
    pana pe la 6 luni a dormit frumusel in patul lui, apoi incet, incet nu i-a mai convenit :) o solutie de compromis a fost sa-i lipesc patutul de al nostru si sa-i scot gratia , ca sa fie ca si cum ar fi cu noi in pat :) dar si asa il pun dupa ce e adormit :))
    nici eu nu am fost vreodata pregatita sa il mut in alta camera... dar nici nu citisem despre beneficiile co-sleepingului. pur si simplu asa am simtit , asa a simtit si el si tati e mai mult decat bucuros.

mother
    Guest
    Modificata de andreeacta; 14.11.2010 la 18:39:31.

mother
    Guest
    Modificata de andreeacta; 14.11.2010 la 18:39:40.

mother
    Guest
    Modificata de andreeacta; 14.11.2010 la 18:39:48.

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!