Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice salaicristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Buna dragi mamici

Am un baiat de 1 an si 11 luni,si nu vrea sa lase tzatza,e si vina mea ca nu lam intarcat mai repede dar tot era bolnav si imi era mila de el,iar acuma nu mai stiu ce sa fac sa il intarc...
    http://s844.photobucket.com/albums/ab1/salaicristina/

Floricica Senior iubytzik22's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    pai ai putea sa il intarci treptat ca sa se dezvete...al meu l-am intarxcat la 11 luni pt ca am avut niste probleme.......ai putea incet incet sa ii dai doar seara cand se trezeste si ziua deloc....sau pur si simplu ii dai papa sau cereale incepe cu cereale cand vezi k ii e foame......
    Modificata de iubytzik22; 13.08.2010 la 11:47:38.

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.485
    cam greu...si noi ne chinuim...eu am auzit de trucuri babesti...sa-ti pui ceva iute pe san..si-l lasa imediat.
    Alessia si Serena, printesele mele

Alessia 10. 08.2005

Serena 28.10.2008Mommy Graphics

Floricica Novice salaicristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Mananka orice dar la culcare plange dupa tzitzi...Atatea am incercat...dar numai nu reusesc...poate cu ceva iute ar merge dar cred ca ar si vomita,cat ii de sensibil...
    http://s844.photobucket.com/albums/ab1/salaicristina/

Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    pai seara nu ii mai da ........da-i cu biberonul lapte sau ceai sau apa...........si fa asa azi maine ...si se dezvata..............

Floricica Cu Vechime biluta's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2008
    Postari in forum
    8.078
    va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.ziua i-am scos-o de tot dar noaptea nu reusesc:(((
    urla cat o tine gura.....astept sfaturile voastre

Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    fa-i seara daca ai suc din mere...si incearca sa ii dai asa suc de mere poate nu mai urla........

Floricica Nou Venita alexa11's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2009
    Postari in forum
    11
    si eu am trecut zilele astea prin intarcare.iata cu am procedat eu:am pus pe san sare de lamaie si cand a gustat i-am spus ca a facut pisa caca pe san si din acel moment nici sa nu auda de tzitzi,apoi i-am pus laptic in cana si usor usor a acceptat noul lapte.problema a cam fost la mine cu sanii,mi s-au umflat si frigeau foarte tare,am pus compresie cu apa rece si ma mai mulgeam foarte putin seara.am incercat si pastile care mi-au facut mult rau si a, renuntat la ele.am 4 zile de cand am intarcat-o si nici nu-si mai aduce aminte de tzitzi.mentionez ca are fetita mea 1 an si 10 luni.succes si multa rabdare.

Banned Floricica Nou Venita mischa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.290
    si sa vezi ce frumos o sa fermenteze ...
    e o idee foarte proasta. sucul de mere nu se da seara in nici intrun caz.

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Dar care e legatura dintre sucul de mere si intarcare...?
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Nou Venita gagautza84's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2009
    Postari in forum
    19
    Eu cred ca cea mai proasta varianta este sa-i pui ceva iute.Au totusi o limba sensibila si cred ca exista si alte metode.Am auzit ca trebuie sa-i scoti mesele treptat si mai apoi sa renunti si ultima masa, vorbind cu el si facandu-l sa inteleaga cat de cat.Daca nu intelege, cea mai buna varianata raman bunicii sau cateva zile in care mama sa nu aiba contact cu bebele!Succes!As vrea si eu sa ma plang de problema asta.....la mine e tocmai invers........uite laptele, nu e laptele!:(
    Lilypie First Birthday tickers